آیین تقدیر از برگزیدگان جشنواره سراسری قرآن و عترت و فعالین مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد

آیین تقدیر از برگزیدگان جشنواره سراسری قرآن و عترت و فعالین و مادحین مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) و دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عمادی در این آیین پس از عرض خیرمقدم به شرکت کنندگان ضمن تشریح حکمت 257 نهج البلاغه(1)، به اهمیت فعالیت در حوزه های قرآن و عترت علیهم السلام اشاره کرده و بر مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ارج نهادن بر این فعالیت ها و مجریان آن تاکید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین رهبر نیز با ذکر نکات اخلاقی متذکر شدند مراقبت از نفس در هر حالتی مهم و حساس است و در افرادی که به جایگاه و موقعیتی می رسند بسیار حساس تر و دام غرور و عجب خطرناکتر خواهد بود.

در ادامه جلسه دانشجویان برگزیده کشوری جشنوراره سراسری قرآن و عترت، دانشجویان فعال مجموعه فرهنگی مسجد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و نیز مادحین اهل بیت علیهم السلام که در برنامه های مسجد و دیگر بخش های دانشگاه به اجرای برنامه های مداحی و ادعیه خوانی می پردازند با اهدا لوح و هدایا مورد تقدیر قرار گرفتند.

در پایان نیز برخی از حاضرین ضمن تشکر از برگزاری این برنامه، به ارائه نظرات خود پرداخته و توجه بیشتر از پیش به مسائل فرهنگی دانشگاه و مسجد را از مسئولین دانشگاه خواستار شدند.

یادآور می شود این برنامه در تاریخ 12 اسفند 99 و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سالن کنفرانس حوزه ریاست برگزار شد.


(1) حکمت 257 نهج البلاغه:

و قال (علیه السلام) لکمیْل بْن زیادٍ النّخعیّ: یا کمیْل مرْ أهْلک أنْ یروحوا فی کسْب الْمکارم، و یدْلجوا فی حاجة منْ هو نائمٌ؛ فوالّذی وسع سمْعه الْأصْوات، ما منْ أحدٍ أوْدع قلْباً سروراً إلّا و خلق اللّه له منْ ذلک السّرور لطْفاً؛ فإذا نزلتْ به نائبةٌ جرى إلیْها کالْماء فی انْحداره حتّى یطْردها عنْه، کما تطْرد غریبة الْإبل.

و درود خدا بر او، فرمود: اى کمیل خانواده ات را فرمان ده که روزها در به دست آوردن بزرگوارى، و شب ها در رفع نیاز خفتگان بکوشند. سوگند به خدایى که تمام صداها را مى شنود، هر کس دلى را شاد کند، خداوند از آن شادى لطفى براى او قرار دهد که به هنگام مصیبت چون آب زلالى بر او باریدن گرفته و تلخى مصیبت را بزداید چنان که شتر غریبه را از چراگاه دور سازند.

کلمات کلیدی
ادمین نهاد
تهیه کننده:

ادمین نهاد

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *