انتشار دوكتاب در حوزه ورزش و تندرستي كارمندان به قلم مدرس مركز تربيت بدني دانشگاه صنعتي اصفهان

كتاب هاي «تندرستی هوشمندانه در محیط کار» و «تغییرات سالمندی با فعالیت بدنی» به قلم دكتر مجتبي بابايي خورزوقي عضو هیئت علمي مركز تربيت بدني دانشگاه صنعتي اصفهان منتشر شد.

دكتر مجتبی بابایی در رابطه با نگارش کتاب تندرستی هوشمندانه در محیط کار (مشاغل اداری و دفتری) گفت: كاركنان به علت نحوه کار و مدت طولاني فعاليت، با ساختارهای حرکتی اشتباه و كم تحرکی مواجه هستند و در نهایت مشکلاتی از نظر اسکلت بدنی برای آن ها ایجاد می شود.

وی افزود: در بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته به دنبال آن بودیم تا افراد در محیط کاری خود و با استفاده از کمترین ابزار موجود بتوانند فعالیت های ورزشی انجام دهند.

مدرس تربيت بدني دانشگاه صنعتي اصفهان خاطرنشان کرد: در این کتاب علاوه بر اشاره به مشکلات به وجود آمده برای افراد، راهکارها و تصاویری نیز برای انجام فعالیت های متناسب با محیط کار ارائه شده است.

بابايي همچنین در خصوص کتاب" تغییرات سالمندی با فعالیت بدنی" گفت: با توجه به این که جامعه ما به سمت سالمندی می رود نیاز بود که در این زمینه تحقیقات و مطالعاتی صورت بگيرد و آن ها را با تغییر و تحولاتی که برایشان رخ می دهد آشنا کنيم.

وي افزود: انجام فعالیت های بدنی در جلوگیری از بروز بیماری های دوران سالمندی و برخی از خطرات در این مقطع سنی از جمله خطر سقوط و زمین خوردن مؤثر است.ترغيب و تشويق افراد براي جلوگيري از عوارض كهولت سن با فعاليت هاي ورزشي درست، هدف اصلي نگارش اين كتاب است.

گفتني است: اين دو كتاب در ايام دهه فجر با حضور مديركل ورزش و جوانان استان اصفهان وديگر مسئولين ورزشي در هیئت ورزش های همگانی شهرستان اصفهان رونمايي شد.

ادمین نهاد
تهیه کننده:

ادمین نهاد

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *