دانشگاه صنعتی اصفهان، دومین دانشگاه برتر کشوردر رتبه بندی مؤسسه بین المللی راوند روسیه

با انتشار گزارش رتبه‌بندی دانشگاهی آژانس رتبه‌بندی راوند(RUR)، دانشگاه صنعتی اصفهان در جایگاه دوم رتبه بندی دانشگاه های برتر کشور پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفت.

براساس گزارش آژانس رتبه‌بندی رتبه‌بندی راوند(RUR) در سال ۲۰۲۱ میلادی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان دومین دانشگاه برتر ایران با رتبه جهانی ۲۱۶، در بین 867 دانشگاه پیشرو در دنیا و ۱۲ دانشگاه ایرانی در این نظام رتبه بندی قرار دارد.

پس از دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه های تهران، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی و شهید بهشتی در رده های بعدی رتبه بندی 2021 آژانس رتبه‌بندی راوند(RUR) قرار دارند.

هدف این نظام رتبه‌بندی، سنجش عملکرد مؤسسه‌های برتر جهان بر پایه چهار حوزه کلیدی (آموزش، پژوهش، تنوع جهانی و پایداری مالی) است.

همچنین گزارش این مؤسسه به مدیران دانشگاه ها کمک می کند تا وضعیت خود را تحلیل و ارزیابی کنند و دانشجویان نیز مؤسسه هدف خود را برای ادامه تحصیل آسان‌تر انتخاب نمایند.

در گزارش سال ۲۰۲۱ میلادی رتبه‌بندی مؤسسه راوند، دانشگاه صنعتی اصفهان، رتبه جهانی 195در حوزه آموزش، ۱۸۲ در بخش پژوهش، 665 در حوزه تنوع جهانی و 188 در پایداری مالی را کسب کرده است.

گفتنی است: مؤسسه رتبه‌بندی دانشگاهی راوند در سال ۲۰۱۳ در مسکو تأسیس و راه اندازی شد که بیش از ۸۰۰ مؤسسه آموزش عالی را بر اساس ۲۰ شاخص، مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و به صورت سالانه به انتشار رتبه دانشگاه‌های برتر دنیا می پردازد.


منبع: www.iutnews.ir

ادمین نهاد
تهیه کننده:

ادمین نهاد

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *